Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ayasofya-i Kebir Camii’nde sabah namazı buluşmasına katıldı

Başkanlıktan yapılan açıklamaya göre, Erbaş, sabah namazını kıldırdı ve Kur’an-ı Kerim okudu.

Erbaş, yaptığı konuşmada, müminlerin namazlarıyla, oruçlarıyla, ibadetleriyle, zekatlarıyla, hayır hasenatıyla kulluklarını ifade ettiklerini belirtti.

Namazın insanları kötülüklerden alıkoyan, şükrü eda etmeyi sağlayan bir ibadet olduğunu ifade eden Erbaş, “Niçin namaz kılıyorsun diye sorulduğunda ‘Allah’a şükretmek için’ cevabı en uygun cevaptır.” dedi.

Gençlere ve çocuklara namazın öneminin anlatılması gerektiğini vurgulayan Erbaş, “Çocuklarımız, torunlarımız bizleri namaz kılıyor olduğumuzu göre göre büyüsünler, gözleri alışsın. Namaza onların ellerinden tutup camilere götürelim. Camiye giderken yalnız gitmeyelim.” dedi.

“Bir kötülük gördüğünüz zaman onu elinizle düzeltiniz. Elinizle düzeltemezseniz, dilinizle düzeltiniz. Dilinizle de düzeltemezseniz, kalbinizle buğz ediniz. Bu da imanın en zayıf noktasıdır.” hadis-i şerifini hatırlatan Erbaş, şunları söyledi:

“Nerede bir kötülük varsa o kötülüğü elimizle önce düzeltmemiz lazım. Çevremizde, mahallemizde, ailemizde, komşularımız ile ikili ilişkilerde Rabb’imizin koymuş olduğu ölçülere riayet edelim.”

Başkan Erbaş, konuşmasının ardından, Mehmetçik ve Filistinliler için dua etti.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x