Çanakkale’de Kalkım Belediye Başkanı seçilen Zeynep Çelik görevine başladı

Bağımsız olarak girdiği seçimi kazanan 22 yaşındaki Zeynep Çelik, Yenice Adliyesi’ne gelişinde çok sayıda kişi tarafından karşılandı. Çelik ile belediye meclisi üyeleri, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Özlem Egemen Çavuşoğlu’ndan mazbatalarını aldı. Mazbatasını aldıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Çelik, kendisine destek veren belde halkına teşekkür etti.

Sonuçtan çok mutlu olduğunu dile getiren Çelik, “Kalkım halkı seçimlerde büyük bir teveccüh göstererek bana inandılar, bana güvendiler. Ben de bu güveni boşa çıkarmayacağım. Kalkım’ın istek ve ihtiyaçlarını tamamlamak için çabalayarak elimden geleni yapmak için mücadele vereceğim. Tüm Kalkım halkına bana inandıkları ve gösterdikleri bu destekten dolayı tekrar çok teşekkür ederim.” diye konuştu. Yenice Kaymakamlığı önünde beraberindekilerle hatıra fotoğrafı çektiren Çelik, belediye binasına giderek makamına geçti.

ZEYNEP ÇELİK KİMDİR

Kalkım Beldesi’nin yeni belediye başkanı olarak tarihe geçen 22 yaşındaki Zeynep Çelik, Türkiye’nin en genç kadın belediye başkanı unvanını kazanarak, siyasi alanda fark yarattı. Mahalli İdareler Seçimlerine bağımsız bir aday olarak katılan Çelik, Kalkım Beldesi’nde bulunan 1983 seçmenin %47.91’lik oyunu alarak başkanlık koltuğuna oturdu. Bu başarı, onu herhangi bir partiye bağlı olmaksızın seçmenlerin güvenini kazanmış bağımsız ve genç bir siyasi isim olarak öne çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x